Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Čěští střelci a M. Šlechta nenašli přemožitele!

8.7.2014

Čěští střelci a M. Šlechta nenašli přemožitele!

ME v LOVECKÉ KOMBINACI 2014. Ve Finsku naše družstvo opět nenašlo přemožitele a ing. Martin Šlechta kraloval evropským kulovým střelcům.

Letos se ve Finském Hirvihaara konalo v pořadí již sedmé ME v lovecké kombinované střelbě. Díky speciálním kulovnicím CZ 527 Varmint v ráži 222 Remington z České Zbrojovky Uherský Brod a.s., optice ZD 6-24 x 56RD se speciálně vyvinutými kříži z Meopty – optika Přerov s.r.o. a excelentnímu přesnému střelivu Match v ráži 222 Remington ze Sellier & Bellot a.s., slavilo naše družstvo opět triumf na tomto setkání nejlepších všestranných střelců Evropy. Naše družstvo ve složení: Jan BUKSA, ing. Jindřich KOŘÍNEK, Karel KOTRC, ing. Martin ŠLECHTA, Tomáš STANĚK a Pavel ZÁZVORKA po třetí v řadě získalo titul absolutních mistrů Evropy v kombinaci před družstvy Rakouska a Finska. Rovněž po třetí v řadě naše družstvo zvítězilo ve střelbě z kulovnice. Další místa na stupních vítězů patřila Německu a opět Finsku. V brokové střelbě naši reprezentanti opět zabodovali. Oproti loňskému ME si výrazně polepšili a přivezli stříbrné medaile. Nejlepšími ve střelbě z brokovnice byli letos Rakušané a střelci z Maďarska skončili těsně za námi na místě třetím. V jednotlivcích se také naši střelci neztratili. Tomáš STANĚK se stal druhým mužem Evropy v kombinaci a to 5 bodů za vítězným Andrasem Vargou z Maďarska. Rakušan Helmut Rooskopf se musel spokojit s příčkou třetí. V první desítce jsme ještě měli Pavla ZÁZVORKU na místě čtvrtém. Obrovským úspěchem však byl výkon naší kulové jedničky Martina ŠLECHTY, který se letos po výkonu 200 a 197 bodů stal kulovou jedničkou i v Evropě. Druhý Pekka Karhunen z Finska a třetí Roger Pettersson ze Švédska se museli sklonit před jeho výkonem. V první desítce jsme ještě měli na devátém místě opět Pavla ZÁZVORKU. V brokové střelbě se do první desítky dostal pouze Tomáš STANĚK na sedmé příčce s výsledkem shodným jako čtvrtý brokař v pořadí. V soutěži veteránů opět Honza BUKSA ukázal, že patří k evropské špičce a veze domů bronz za třetí místo. Na závěr musím konstatovat, že pořád máme nejlepší všestranné střelce v Evropě a chtěl bych všem reprezentantům poděkovat za jejich výkon. Dále poděkovat všem naším partnerům za vybavení a materiální pomoc. Škoda, že finanční podpora není na takové úrovni, jak by si tito střelci díky svým výkonům zasloužili. Ing. Antoním ČECH – vedoucí reprezentace

Fotogalerie

Tomas-STANEK

Tomáš Staněk

Martin-SLECHTA

Martin Šlechta

Misri-Evropy-2014

Mistři Evropy 2014

 

Reklama

 

Tip obchodu

Povídání o srnčí zvěři Tip obchodu
 299 Kč v internetovém obchodě

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si