Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Den české myslivosti v Jindřichově Hradci

19.5.2011

Pavel Průša Den české myslivosti v Jindřichově Hradci

V sobotu 14. května 2011 pořádal ČMMJ Okresní myslivecký spolek Jindřichův Hradec den české myslivosti. Tato akce, která patřila dětem a soutěžím, probíhala v oboře Radouňka u Jindřichova Hradce.


Tuto akci pořádal okresní myslivecký spolek v Jindřichově Hradci. Již v 9 hodin začalo okresní kolo soutěže „ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ 2011“ , která má již více jak čtyřicetiletou tradici. Děti kroužku mladých přátel přírody a myslivosti při OMS v Jindř. Hradci prvně odpovídaly na 100 testových otázek a pak absolvovaly kilometrovou lesní naučnou stezku OBOROU, kde musely prokázat na 7 stanovištích znalosti v kynologii, zoologii, poznat 20 bylin, 20 dřevin, stopy zvěře, zakreslit, kde hnízdí ptáci a podle kůry sestavit názvy stromů.
 
V kategorii dětí 1. stupně ZŠ zvítězila Petra MATOUŠKOVÁ a v kategorii dětí 2. stupně ZŠ zvítězil Martin MIKUDA, který tak obhájil loňské prvenství. Oba jsou z Jindřichova Hradce a jako hlavní cenu vybojovali účast v celostátním kole soutěže, což je 14 denní tábor v Březové u Lopeníku (okr. Uh. Hradiště). 
 
Od 13 hodin den české myslivosti pokračoval. Zahájen byl předáním diplomů, pohárů a cen nejlepším dětem v soutěži ZLATÁ SRNČÍ TROFEJ“. Tomu již přihlíželo kolem 150 účastníků DNE ČESKÉ MYSLIVOSTI, rodičů s dětmi.
           
Následovalo vyhlášení výsledků okresního kola 9. ročníku výtvarné dětské soutěže „MÉ TOULKY ZA ZVĚŘÍ“ kterou také organizoval okresní myslivecký spolek v Jindř. Hradci. Za 20 základních škol a školek okresu bylo zasláno na 500 obrázků a koláží ve 4 věkových kategoriích.
 
V kategorii dětí ze školek si 1. místo odnesl Josef Borza z Peče s obrázkem „liška na lovu“. V kategorii dětí 6-8 let si za kresbu koroptve polní prvenství odnesl Vojtěch Jelínek z Dačic. V kategorii dětí 9 – 12 let, kde bylo odbornou komisí hodnoceno 230 kreseb, si prvenství za obrázek srnky odnesla Dáša Šamanová z Horní Pěny. A v nejstarší věkové kategorii si 1. místo za kresbu s názvem „pohled výra velkého“, odnesl Patrik Dostál z Dačic. Celkem si ceny odneslo 14 nejlepších ve všech soutěžních kategoriích. Ceny všem soutěžícím předávali předseda OMS JUDr. Ing. Bártů a vedoucí sekce pro mládež Ing. Kupec.
 
Po slavnostním zahájení se rodiče s dětmi rozešli po naučné stezce OBOROU, kde si děti vyzkoušely své znalosti na stanovištích, která byla připravena pro děti soutěžící o „Zlatou srnčí trofej“. Navíc si děti zastříleli na vzduchové střelnici, kde v dobových uniformách asistovali členové klubu vojenské historie SOS družstvo Kallich. Dále u jednoho z rybníků OBORY měli své vybavení hasiči z J. Hradce, kde si děti zastříkaly na cíle. Kynologové OMS v J. Hradci předváděli dětem psů loveckých plemen a na závěr byla ukázka výcviku a práce policejních psů.
 
Po celý den hořel v OBOŘE ohýnek, a tak si děti mohly opéci na klacíku špekáček. Pro některé účastníky – zejména rodiče, byla procházka OBOROU Radouňka i vzpomínkou na minulost, protože více jak 30 let byly brány 100 hektarové obory pro veřejnost uzavřeny a obora byla určena pouze k chovu černé zvěře.
 
A tak zejména pro pořadatele, okresní myslivecký spolek v Jindřichově Hradci, byl tento den úspěšný, a to zejména z důvodu vysoké účasti dětí s rodiči. A pro ty byla tato sobota, jako den české myslivosti na jindřichohradecku, určena. Díky – všem.

deti1.jpg
Vítězka okresního kola kategorie mladších Petra Matoušková přebírá ocenění od ing. Kamila Kupce, který jako chlapec okresní kolo této soutěže několikrát vyhrál, poprvé v kategorii mladších již v roce 1984 – že by již tady začínala jeho cesta k titulu lesního inženýra. Vpravo druhý v pořadí Tomáš Ondřej


deti2-(1).jpg

Předseda OMS JUDr. Ing. Bártů předává cenu za vítězství v soutěží „Zlatá srnčí trofej“, kategorie starších, Martinu Mikudovi.


deti3.jpg

Předání cen za 1. místo v kategorie mateřských školek obdržel Josef Borza z Peče, ceny předává předseda OMS JUDr. Ing. Bártů
deti4.jpg

Kresba Josefa Borzy - liška na lovu

deti5.jpg


Předání cen za 1. místo v kategorie 6-8 let obdržel Vojtěch Jelínek z Dačic, ceny předává předseda OMS JUDr. Ing. Bártů


deti6.jpg
Kresba Vojtěcha Jelínka z Dačic – koroptev polnídeti7-(1).jpg
Předání cen za 1. místo v kategorie 9-12 let převzala Dáša Šamanová z Horní Pěny, vlevo 2. v pořadí Lucka Doležalová z Chlumce - ceny předává Ing. Kupec
deti8.jpgKresba vítězky nejobsazenější kategorie Dáši Šamanové z Horní Pěny – srnka

deti9.jpg

V kategorii nejstarších dětí , 13 – 15 let přebírá ocenění vítěz, Patrik Dostál z Dačic. Zleva druhá Veronika Račická z Řečice, vpravo třetí – Denisa Brabcová z Chlumu u Třeboně. Cenu předává ing. Kupec.deti10.jpg


Malba „Pohled výra velkého“ přinesla vítězství Patriku Dostálovi z Dačic – kategorie 13-15 letdeti11.jpg

Jedno lesní pracoviště, kdy pod dozorem ing. Bláhy děti poznávají zejména podle listů či jehličí, o jaký strom se jedná. Jeden ze soutěžících správně určil 17 ze 20 dřevin.

 

Reklama

 

Tip obchodu

Border teriér Tip obchodu
Internetový obchod Myslivost 

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si