Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Divočáci, návštěvníci hlavního města

14.5.2011

Ing. Fr. Šonka Divočáci,  návštěvníci hlavního města

V našem časopisu pravidelně čteme jak se divočáci objevují všude i tam kde nikdy nebyli. Svoji vysokou reprodukcí narušují biologickou rovnováhu v přírodě.

Likvidují vše živé v lokalitách, které jsou přirozeným biotopem drobné zvěře. Naše pražská honitba měla před posledním uzavíráním smluv 1500 ha. Když někdo před 20 lety potkal v honitbě divočáka, tak se o tom dlouho mluvilo. Nyní naše MS obhospodařuje 606 ha a v loňském roce jsme ulovili 43 divočáků. Samozřejmě na úkor drobné užitkové zvěře.
               Divočáci pravidelně navštěvují určité oblasti na okraji hlavního města a to nejraději zahrádky u rodinných domků a s velkou oblibou zahrádkářské kolonie. Pokud je to v době vegetace, tak za jednu noc sklidí celou úrodu,. Mimo vegetaci rozryjí hlavně komposty a přeryjí záhony třeba i s trvalkami. Nadzvednou pletivo, nebo v úplně novém si udělají
náležitý otvor a pokud jim nevyhovuje tak si druhý den udělají nový vedle. Nic pro ně není nepřekonatelné. Starší zahrádkářky, které na své zahrádce trávily většinu dne, nyní   tam nechodí a nebo s obavami, protože už tam několikrát viděly divočáky i přes den.
               Často je lidé potkávají ráno, když spěchají na autobus MHD.  V loňském roce dokonce bachyně s osmi selaty střežila téměř dvě hodiny nočního hlídače jedné pražské firmy na štosu palet, když se jí připletl do cesty.    
             V souladu s povolením Magistrátu HMP jsem 14. února ve 3.15 hoď. ulovil lončáka, kňourka 60 kg vyvržený. Na mé zahradě u rodinného domku v Praze 9.

Fotogalerie

 

Reklama

 

Tip obchodu

Myslivost Vosátka a kol. Tip obchodu
Cena 800 Kč pro předplatitele

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si