Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

PUTOVNÍ POHÁR OMS PRAHA 8 DOPUTOVAL NA ZÁKLADNÍ ŠKOLU GLOWACKÉHO

3.6.2011

Jaroslav Šprongl PUTOVNÍ POHÁR OMS PRAHA 8 DOPUTOVAL NA ZÁKLADNÍ ŠKOLU GLOWACKÉHO

Ve čtvrtek 2. června vyvrcholila dlouhodobá soutěž základních škol na Praze 8 ve střelbě ze vzduchovky o Putovní pohár Obvodního mysliveckého spolku Praha 8.

   Tak jako ve vyřazovacích kolech poskytla soutěži útočiště Základní škola U Školské zahrady, konkrétně tedy zahrada její družiny, a střílelo se s oporou na deset metrů nejdříve na sportovní a pak na lovecké terče (srnec). Do finále se kromě „domácího“ týmu probojovala z dvanácti přihlášených škol šestičlenná družstva Základní školy Glowackého a Základní školy Lyčkovo náměstí.
   Celé střelecké dopoledne, poslední z pěti, jeho hlavní organizátoři, myslivci z Prahy 8, kteří ve spolupráci se školským odborem Úřadu Městské části Praha 8 projekt připravili, pojali opravdu po myslivecku. A tak zatímco jedno družstvo vždy střílelo, další dvě mohla sledovat ukázky lovecké kynologie nebo sokolnictví a vůbec získat bližší informace o myslivosti a myslivcích, o něž projevovali soutěžící dívky a kluci značný zájem.
   Slavnostní zahájení i slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen pak podbarvovaly fanfáry mysliveckého trubače. Ty ceny – poháry, diplomy a tašky s mysliveckou literaturou pro děti a mládež od časopisu Myslivost – předávali člen Myslivecké rady Českomoravské myslivecké jednoty a předseda její Kulturně propagační komise Miroslav Wolf, radní Městské části Praha 8 pro školství Martin Roubíček a předseda Obvodního mysliveckého spolku Praha 8 Jaroslav Šprongl.
 Pro hlavní cenu, onen putovní pohár, si došla kapitánka družstva ZŠ Glowackého Dominika Paťková (624 bodů), na druhém místě skončil tým ZŠ Lyčkovo náměstí (596 bodů) a jako třetí se umístila ZŠ U Školské zahrady (576 bodů). Všechna tři družstva se oproti vyřazovací části výrazně zlepšila, což napovídá, že v jejich řadách je dost talentů, s nimiž by se vyplatilo pracovat.
 Navíc byli jako nejlepší střelkyně a střelec finále vyhlášeni Marie Hochmanová (ZŠ U Školské zahrady) s nástřelem 124 a Otto Šleger (ZŠ Glowackého) s nástřelem 135. Ten byl mimochodem nejlepší i ve vyřazovací části soutěže. O vyrovnanosti svědčí fakt, že první šest střelců dělilo jen šest bodů.
   Můžeme určitě říci, že finále, kterému přálo i počasí, se vydařilo, ostatně jako celý projekt. Školy i školský odbor s hlavními mysliveckými pořadateli velmi dobře spolupracovaly, a tak se podařilo přinést nový atraktivní prvek do volnočasových aktivit dětí a mládeže na Praze 8. Spokojení odcházeli i závodníci – a nejen ti, kdo si odnesli poháry a další ceny. Všichni, kdo se kolem střelecké soutěže točili, věří, že pohár bude opravdu putovní a za rok se zase sejdeme u vzduchovek, možná i ve větším počtu, tedy i s těmi školami, které první ročník vypustily.   
   Na druhé straně místní myslivci obohatili své aktivity o zajímavý způsob, jak zábavnou soutěžní formou naší nejmladší generaci přiblížit svou činnost a získat v ní když ne přímo nové adepty, tak alespoň příznivce s pochopením dějů v přírodě a významu myslivců při jejich ovlivňování.


Diskuzní fórum

nové vlákno | přihlásit se do fóra
Vlákno Vytvořil Příspěvky Zobrazení Poslední příspěvek
acixtUlJYh uesoiu
1 786 uesoiu
(8.6.2011 14:14:54)
cdVhkmYIEInqlGSaQru xcklvhhc
1 758 xcklvhhc
(8.6.2011 9:43:40)
DViWICkDfYnSbS Kourtney
1 731 Kourtney
(8.6.2011 1:46:12)

Fotogalerie

SDC10208

Radní M. Roubíček předává putovní pohár vítěznému družstvu, po jeho levici M. Wolf, vpravo jednatel OMS Praha 8 L. Míča..

 

Reklama

 

Tip obchodu

Tradice a zvyky české myslivosti Tip obchodu
Další zboží v internetovém obchodě

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si