Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

ZELENÍ SLAVÍCI UŽ MAJÍ SVÁ HNÍZDA

20.5.2011

ZELENÍ SLAVÍCI UŽ MAJÍ SVÁ HNÍZDA

Ve čtvrtek 19. května, druhý den letošního ročníku 16. Mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství, vyvrcholila novinka a významné zpestření doprovodných programů stále oblíbenější akce – proběhlo finále dětské pěvecké soutěže „Zelený slavík 2011“

Ve čtvrtek 19. května, druhý den letošního ročníku 16. Mezinárodní výstavy myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství, vyvrcholila novinka a významné zpestření doprovodných programů stále oblíbenější akce – proběhlo finále dětské pěvecké soutěže „Zelený slavík 2011“ (aneb Příroda je naše máma), kterou vyhlásily Českomoravská myslivecká jednota a Výstaviště Lysá nad Labem s podporou hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha a Nadace Život umělce a za partnerství Pragosoji, spol. s r. o. A byla to novinka opravdu vydařená! Krásné počasí, profesionální výkon doprovodné kapely Paprsek Friends složené z muzikantů našich předních rockových a popových formací, plně obsazený letní amfiteátr výstaviště a obdivuhodně jisté výkony dětských interpretů ve věku kolem deseti let – to byly hlavní atributy vydařeného odpoledne. Odborná porota vedená Milanem Klipcem, jedním z hlavních organizátorů soutěže a vedoucím Dětského sboru Paprsek (Mladá Boleslav), a složená z profesionálních zpěváků (Zuzana Stirská, Richard Adam) a zástupců Českomoravské myslivecké jednoty (Jarmila Vaníčková, Jan Slabý) to opravdu neměla jednoduché! Výsledky jejího hlasování (to proběhlo ve stylu soutěží ve vábení jelení zvěře) byly nakonec opravdu velice těsné.
   A jak to všechno dopadlo? Především opravdu dobře, takže organizátoři a pořadatelé v čele s textařem a dramaturgem Jaroslavem Špronglem z Českomoravské myslivecké jednoty, který přišel jako první s iniciativou uspořádat podobnou akci, mají námět na přemýšlení – omezit za rok „Zeleného slavíka“ zase jen na účastníky ze Středočeského kraje nebo jej rozšířit pro všechny děti se vztahem ke zpěvu a k přírodě?
 V „nultém“ ročníku nakonec pozvala na pódium moderátorka pořadu, herečka a myslivkyně Klára Jandová, pro krásné skleněné zelené slavíky a opravdu bohaté věcné ceny, které předávali kromě předsedy poroty člen Myslivecké rady ČMMJ Doc. Josef Feuereisel a zástupce partnera soutěže Pragosoji Ing. Jan Ficl, absolutní vítězku Gabrielu Jiračkovou z Nalžovic a dále „stříbrnou“ Fiorenzu Amerighi z Března a „bronzovou“ Adélu Karbanovou z Nymburka. Gratulujeme!

Záznam z vystoupení můžete poslechnout ZDE
        


Diskuzní fórum

Fotogalerie

 

Reklama

 

Tip obchodu

Čelovka Fénix HL50 Tip obchodu
Obchod pro předplatitele

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si