Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Nezařaditelné

 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

Agrese německého ovčáka

Dotaz č.90 [ zadáno 8.10.2009 ]

Dobrý den, máme takový problém. Před rokem jsme si pořídili štěňátko německého ovčáka. Od malinka vyrůstal s námi bez problémů. Teď však, když mu hubujeme, nebo se chceme třeba jen přitulit a pomazlit nebo ho přimět slovně k poslušnosti, začne na nás vrčet, troufnu si i říct, že by snad i kousnul, kdyby jsme v tom pokračovali. Dcera i manželka už se ho bojí, nedovolí si akorát na pána. Poradíte prosím, jak vyřešit tento problém? Jak mu dát najevo, že jsme domácí, na které se nevrčí? Děkuji

Pozdní návrat honiče při nahánění

Dotaz č.89 [ zadáno 8.10.2009 ]

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu jak postupovat při výchově a výcviku mého nového loveckého psa. Před časem jsem si pořídil štěně malého modrého gaskoňského honiče. Pes je dalo by se říct po všech stránkách velmi učenlivý, s výborným nosem, poslušnost má zvládnutou na vysoké úrovni. Mám jen jeden problém. Jakmile pes hlásí teplou stopu zvěře, vrací se obvykle až zhruba za šedesát minut. Myslím, že je to na úkor jeho temperamentu a výborného nosu. Mám však obavu ze zkoušek honičů, kde je limit třicet minut... Můj dotaz zní: Lze s tímto problémem něco dělat, popřípadě jak mám postupovat, děkuji za odpověď.

Hledání na volné hladině

Dotaz č.88 [ zadáno 8.10.2009 ]

Dobrý den, chtěl bych poradit jak nacvičit se psem hledání na volné hladině. Máme složené podzimní zkoušky, při aportu není žádný problém, vše nosí bez zaváhání. Pokud hodím do vody zvěř aniž by o tom věděla, cítí ji a hledá dobře. Ovšem na samostatné hledání beze zvěře ji nemohu přesvědčit. Chodí po břehu rybníka a do vody ani nevleze. Děkuji za radu.

Anglický kokršpaněl x lovecký výcvik

Dotaz č.87 [ zadáno 3.8.2009 ]

Dobrý den, pořídili jsme si štěně anglického kokršpaněla jako domácího mazlíčka. Známí nám tvrdili, že se jedná o lovecké plemeno. Je to pravda? Pokud ano, kde je možné získat základní informace o loveckém výcviku? Děkujeme za odpověď.

Problém s aportem lišky

Dotaz č.86 [ zadáno 3.8.2009 ]

Mám německého dlouhosrstého ohaře, nechce mi aportovat lišku. Jak to mám udělat, aby jí nosil? Děkuji předem za odpověď.

Neposlušnost v přítomnosti jiných psů

Dotaz č.85 [ zadáno 3.8.2009 ]

Dobrý den, vlastním psa FXH (14 měsíců) a mám takový menší problém. Se psem chodím pravidelně už odmala do honitby, mezi lidi i mezi psy, aby si přivykal na kontakt s nimi. Pes je poslušný, zvládá povely, troufám si říct výborně. Ale jakmile se dostane mezi psy, poslušnost je ta tam. Najednou je jak urvaný ze řetězu a stále by si jen hrál. Chodím s ním dokonce i do útulku, kde mu dávám možnost se „vyblbnout“ a stále to nepomáhá. Zkoušky Vloh absolvoval v I. ceně s maximálním počtem bodů a 4 za hlasitost. Při práci opět výborně ovladatelný (odpískám od srnčího). Ale při nástupu je jak neřízená střela, táhá sem tam, vyje... Zkrátka jakmile jsou kolem psi, tak je jak smyslů zbavený. Myslíte, že je to stále projev nedospělosti a časem z toho ještě vyroste nebo je možné, aby si pes vybudoval takovou závislost na psech ostatních? Děkuji za odpověď.

Kousání štěnětem

Dotaz č.84 [ zadáno 9.7.2009 ]

Dobrý den, mám tříměsíční štěně německého křepeláka. Je to můj první pes a neustále kouše. Tak se chci zeptat jestli je to normální nebo bych měl nějak zakročit? Za odpověď předem děkuji.

Aport a začátečník

Dotaz č.83 [ zadáno 8.6.2009 ]

Dobrý den, pořídily jsme si fenku chesapeake bay retrievera (CHBR) a nemáme žádné zkušenosti s loveckým výcvikem, konkrétně s aportováním. Při donášce nám aport pustí zhruba padesát centimetrů před námi. O aport má zájem, ale nepředá ho do ruky. Zkoušeli jsme jít před ní do zadu (couvat), ale nepomáhá to. Co byste nám poradil(a). Předem mockrát děkuji.

Píšťalka - povely

Dotaz č.82 [ zadáno 6.5.2009 ]

Dobrý den, mám gordonsetra, velice aktivního, poslušnost na dobré úrovni. Mám však problém, při větším vzdálení se psa chci používat píšťalku, ale nikde jsem nenašla přehled, jaké existují povely pro daný úkon. Děkuji.

Beagle a neposlušnost; lovecký výcvik jako pomoc?

Dotaz č.81 [ zadáno 6.5.2009 ]

Dobrý den, mám rok a půl starou fenku bígla. Bohužel se jí zalíbil lov a jakmile má možnost utéci, udělá to. Chtěla jsem se zeptat, jestli by určitým způsobem nemohl lovecký výcvik pomoci. Na klasickou poslušnost chodíme a na cvičišti není problém. Bohužel u nás je hodně srn a zajíců a tak na procházkách neposlouchá. Samozřejmě se snažím cvičit i v těchto podmínkách a přivykat ji. Nejsem odborník, ale myslím si, že by na loveckém výcviku pochopila, že lov není zábava, ale práce. Nevíte, prosím, o někom, kdo se loveckým výcvikem zabývá v okolí Třebechovic pod Orebem, Hradce Králové. Předem moc děkuji za odpověď.

Klid před zvěří

Dotaz č.80 [ zadáno 9.4.2009 ]

Dobrý den, mám jeden a půlletého českého fouska. Nemá klid před zvěří. V momentě, kdy ji spatří za ni utíká a štěká. Je možné ho to odnaučit. Děkuji

Papíry pro export jezevčíka do Polska

Dotaz č.80 [ zadáno 12.1.2012 ]

Měl bych dotaz ohledně registrace jezevčíků v Polsku. Koupili jsme štěně, ktere šlo do Polska a tam ho nechtějí zaregistrovat, prý tam na zadní straně na rodokmenu něco chybí. Vůbec tomu nerozumím co by mohli chtít.

Neposlušnost NKO a elektronický obojek

Dotaz č.79 [ zadáno 12.2.2009 ]

Dobrý den, mám problém s NKO je hrozně temperamentní, neposlouchá na větší vzdálenost na píšťalku a odbíhá za zvěří. Myslíte že by pomohl elektronický obojek? (Nevím jestli je to to správné řešení). Děkuji

Název Vizsla

Dotaz č.79 [ zadáno 6.12.2011 ]

Chtěl bych se zeptat, proč se maďarskému ohaři říká také Vizsla, když Vizsla teče jen v Polsku?

Mačkání zvěře

Dotaz č.78 [ zadáno 12.2.2009 ]

Dobrý den, mám sedmnáctiměsíční fenku Flat Coated retrievra a začala mi mačkat zvěř. Tedy zatím jen pernatou. Potřebovala bych poradit jak nejefektivněji tento závažný nešvar odstranit. Děkuji

Poslušnost a začátek výcviku jezevčíka

Dotaz č.77 [ zadáno 12.2.2009 ]

Dobrý den, mám štěně drsnosrstého jezevčíka. Jedná se o pejska stáří sedm měsíců. Je to velice temperamentní pes se svou hlavou. Chtěl jsem se zeptat, kdy začít s výcvikem poslušnosti (i za případném použití proutku) a ostrosti. Kdy tito psi dospívají? Denně chodíme do revíru, pes na základní povely poslouchá, ale třeba když je na stopě nebo když je něčím zaneprázdněný, nedá se odvolat. Ze štvaní se vrací rychle, vždy po mojí stopě.

Problém s aportem srstnaté zvěře u retrievera

Dotaz č.76 [ zadáno 7.1.2009 ]

Dobrý den, můj retrívr nechce za žádnou cenu aportovat zhaslou srstnatou zvěř. Již dva měsíce mu dávám králíky a zajíce do mordy (v sedě) s povelem „drž“ a snažím se přidržovat spodní čelist. Bez výsledně. Pernatou a vycpanou kůži zajíce (písek v látce) donese i z vlečky, pohozenou vždy. Použiji-li zvěř, tak ji očichá, olizuje, ale nepřinese, někdy i zapře a dělá, že ji nevidí. Dekuji za radu.

Kontakty na pořadatele zkoušek z výkonu

Dotaz č.76 [ zadáno 8.9.2009 ]

Dobrý den, mám jezevčíky a chtěla bych s nimi zkusit barvu a noru. Jsem z Prahy, někteří mají PP, někteří ne. Kde mám začít? Děkuji.

NOK x VOK

Dotaz č.76 [ zadáno 8.10.2009 ]

Dobrý den. Jsem začátečník a chtěl bych si pořídit ohaře. Rozhoduji se mezi německým krátkosrstým ohařem a výmarským krátkosrstým ohařem. Mě zaujal ohař výmarský, ale kamarádi mně ho nedoporučují a radí německého. Zkušenosti mám minimální.

Výmarský ohař – agresivita a tělesné zesílení

Dotaz č.75 [ zadáno 7.1.2009 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jakým způsobem ovlivnit agresivitu a dominanci výmarského ohaře před ostatními psy. A také jakým způsobem nabrat svalovou hmotu - potřebujeme zesílit hrudník a procházky pravděpodobně nestačí - chodíme s ním 2x denně na 1,5 hodiny, o víkendech 2-3x denně na 2 hodiny. Moc děkuji za Vaši odpověď a Váš čas.

Foxterier x kratkosrstý jezevčik x začátečník

Dotaz č.75 [ zadáno 8.10.2009 ]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, který z těchto dvou plemen se více hodí pro začátečníka? Nemám s výcvikem skoro žádné zkušenosti. Chtěl bych lehce cvičitelného psa, dobrého na aport i dosled a aby nebyl nijak agresivní. Je možno doporučit i jiné plemeno. Předem děkuji.

Zkoušky z výkonu se psem bez PP

Dotaz č.75 [ zadáno 8.9.2009 ]

Dobrý den, vlastním dvouletou fenu IS, bez PP. Vím že ji nelze uchovnit, ale protože je moc šikovná, chtěla bych vědět zda je možné se psem bez PP absolvovat zkoušky vloh. Děkuji za odpověď.

Začátek výcviku s bulteriérem

Dotaz č.74 [ zadáno 7.1.2009 ]

Dobrý den. Mám fenu bulteriéra a chtěla bych s ní dělat lovecké zkoušky. Mohl by mi někdo poradit jak a kde začít, kam se přihlásit atd. Moc díky.

Uchovnění standardního jezevčíka

Dotaz č.74 [ zadáno 8.9.2009 ]

Dobrý den, mám osmnácti měsíční fenku drsnosrstého jezevčíka standart s PP a chtěla bych se pokusit o její uchovnění. Můžete mi poradit, čím mám začít a na jaké instituce se obrátit? Děkuji za odpověď, přeji hezký den.

Thajský ridgeback x myslivost

Dotaz č.74 [ zadáno 8.9.2009 ]

Je thajský ridgeback v Čechách veden jako lovecké plemeno?

Západosibiřská lajka – problém s výcvikem

Dotaz č.73 [ zadáno 7.1.2009 ]

Dobrý den, z útulku jsme si přivezli psa západosibiřské laiky a našli jsme původního majitele, který nám ji nechal s tím, že je připravená na BZH, ale máme problémy s utíkáním za zvěří a navíc se pere. Také nevím, jak pokračovat v tréninku na BZH. Potřebovala bych kontakt na nějaký kynologický klub v Chomutově a okolí, aby mi poradili a do všeho zasvětili, děkuji.

Získání zvěře k výcviku

Dotaz č.73 [ zadáno 8.9.2009 ]

Mám prosbu, zdali by někdo neporadil, kde je možné zakoupit bažanta nebo zajíce pro výcvik loveckého psa v jihomoravském kraji. Děkuji za info!

Hladkosrstý foxteriér pro nemyslivec

Dotaz č.73 [ zadáno 8.9.2009 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je foxteriér hladkosrstý vhodný jako domácí mazlíček k dětem ve věku 12 a 17 let. Také bych se chtěla zeptat, co by pro nás znamenalo, že jde o lovecké plemeno. Tím myslím, jak by se mělo správně začít s výcvikem a od jakého věku. Předem děkuji za odpověď.

Tříměsíční ABJ – výchova, výcvik

Dotaz č.72 [ zadáno 7.1.2009 ]

Dobrý den paní Tichá, mám tříměsíční štěně ABJ. Rád bych věděl, jak dalece by mělo takto staré štěně poslouchat, které cviky poslušnosti zvládat a s jakou asi úspěšností, aby byl reálný předpoklad, že výcvik probíhá správně. Mám ještě jeden dotaz - štěně kouše svými špičáčky do rukou a nohou, nebo za chůze neodbytně tahá za nohavice často i s doprovodným vrčením a náznaky trhání. Je takovéto chování normální? Pokud nikoli, jak je tomuto zvyku odnaučit? Předem děkuji za Vaši odpověď.

Hárání feny při soutěži

Dotaz č.72 [ zadáno 6.9.2011 ]

Zúčastnil jsem se se svým psem AS Hlubockého poháru. První den byl v lese, druhý na vodě. Této soutěže se zúčastnil i vůdce s fenou. První den jsme se nepotkávali, byly jsme v jiné skupině. Druhý den jsme chodili spolu. Můj pes měl o fenu eminentní zájem, discipliny jej vůbec nezajímaly. Vůdce feny mi oznámil, že fena je již 5 dnů po hárání, tudíž je vše v pořádku. Měl jsem několik chovných fen. Ke krytí se jezdilo 10. den ode dne kdy fena začala barvit. Stalo se, že pes kryl ihned, ale také až 21. den a štěňata byla. Jak se tedy pozná kdy je "vše v pořádku"? Protože se v tomto nevyznám, obracím se na Vás s prosbou o vysvětlení kdy a jak se pozná, že je fena po hárání.

Zobrazeny výsledky 1-30 (z 436)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10  >  >| 
 

Reklama

 

Tip obchodu

Border teriér Tip obchodu
Internetový obchod Myslivost 

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si