Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Péče o psa

 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

bouda pro německého křepeláka

Dotaz č.45 [ zadáno 2.6.2014 ]

Dobrý den, budu kupovat Německého křepeláka. A chtěl bych poradit s velikostí boudy. Jaké rozměry by měla mít. Vím, že se dělá podle velikosti psa, ale jelikož nemám s tím to plemenem zkušenosti, nejsem si jistý.

Výživa mlsného psa

Dotaz č.44 [ zadáno 26.4.2013 ]

Dobrý den, prosím o radu. Nevím zda máme tak mlsného psa a nebo jak na něj :-/ Jedná se o FXH, věk 10 týdnů, 3 týdny od chovatele u nás. Pes je velmi vybíravý. 2x si nabízené krmivo dá (granule, namočené granule, granule s konzervou, konzervu - vše jsme vyzkoušeli) a pak již misku obchází, nebo úplně přehlíží. Značek granulí jsme vyzkoušeli 3, teď má Royal Canin ty aspoň trochu. Je myslím velmi hubený, podle denní dávky sežere tak ani né třetinu :-/. Pravidelně odčervovený, veterinárně v pořádku. Má kýlu na břiše vel. koruny, ale to prý také nevadí. Nevím jak na něj. Má možnost volného pohybu, takže "jen neleží" pije, stolici má normální (bez náznaků červů, hlenu, krve atd... ) Prosím mám ho nechat "vyhladovět" jak všichni říkají že se pak nažere, ale já z toho nemám dobrý pocit. CO jsme ještě nezkusili je začít mu vařit, ale co když je prostě jen rozmazlený a začne znova u misky stávkovat. Chovatel nám dal domů granule co tam jedl + občas prý konzervu tak nevím...

Epilepsie x Canine Epileptoid Cramping syndrom

Dotaz č.43 [ zadáno 31.10.2011 ]

Dobrý den, mám doma křížence pudla a knírače a pravděpodobně má epilepsii, ale občas i když záchvat nemá, má i stavy kdy je zmatený, a snaží se být v blízkosti lidí, mlaská a vyplazuje jazyk. Čas od času má záchvat podobný epilepsii a většinou jsou tři po sobě jdoucí, kdy je videt, že má křeč v těle a není schopen ovládat tělo a slintá, od veterináře jsme dostali léky na epilepsii (Phenaemal) avšak veterinář neměl možnost jeho záchvat vidět. Četla jsem u vás o canine eleptoid cramping syndrom a zajímalo by mě, jaké jsou příznaky, jaký rozdíl je mezi tímto syndromem a epilepsií. A zda se tento syndrom dá nějakým způsobem léčit (v televizi říkali že stačí pouhá úprava stravy).

mohu rocniho psa ktery byl vychovavan na byte naucit pobytu venku na zahrade

Dotaz č.43 [ zadáno 31.10.2012 ]

mohu rocniho psa ktery byl vychovavan na byte naucit pobytu venku na zahrade

Canine eleptoid cramping syndrom

Dotaz č.42 [ zadáno 1.11.2010 ]

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám borderterriera a občas mívá zvláštní stavy. Vypadá vyděšený,rozhlíží se cukaně kolem sebe, větří, třepe se a připádá mi jako by se chtěl někam ukrýt. Nevypadá to jako canine eplptoid crampng syndrom. Tak se jen chci zeptat jestly to nemůže být třeba slabší příznak?

Výživa borderteriéra

Dotaz č.42 [ zadáno 19.10.2012 ]

Měl bych také dotaz.Mám pěti měsíčního Borderteriéra a zajímalo by mně jaké množství potravy bych mu měl dávat.Spoustu kynologů mně radí krmit 2-3x denně a do sytosti ale chovatelka říká jednou denně a odměřené množství.Krmíme vařeným masem (zvěřina ,hovězí) vločky rýže těstoviny +zelenina.ovlivní množství stravy velikost psa?nebo je to geneticky zakodované. Prý u tohoto plemene to má veliky vliv. Máme ale strach aby jsme negativně neovlivnily vývoj psa ve štěněčím věku

Záchvaty u borderteriéra

Dotaz č.41 [ zadáno 7.12.2010 ]

Dobrý den, máme ročního borderteriéra, někdy mívá zvláštní záchvat - nevydrží stát, jako by mu zeslábla polovina těla, má nohy v křeči - nenapne je, stáčí se dokola, lehá na záda, klepe se, má vykulené oči...trvá to 3-5 minut, od poloviny října, kdy záchvaty začaly, měl čtyři. Veterinář neví, co mu je, krevní testy má v pořádku...v červenci ho srazilo auto, nemohlo by to být z toho? Děkuji za odpověď a radu, co s ním dělat?

Délka procházek pro německého ovčáka

Dotaz č.41 [ zadáno 24.9.2012 ]

Nekolik chovatelu mi rikalo at sveho nemeckeho ovcaka (6 mesicu) poustim z kotce jen na prochazky,ze si me tak bude vice vazit a bude me vice vnimat pri vycviku.Je to pravda?Staci opravdu tomuto plmenu jen prochazky?Rano a vecer s nim chodim na 15-30min a odpoledne na 1h.Staci mu to? Predem dekuji za odpoved

Kožní onemocnění beagla

Dotaz č.40 [ zadáno 25.10.2010 ]

Mám doma 8-letého beagla, poslední čtyři měsíce má problém s nějakým kožním onemocněním. Ve slabinách mu zčervená pokožka a svědí. Veterinář to už léčil antibiotiky, která sice pomohla, ale po krátkém čase se to opět vrátilo, asnad ještě víc. Nyní to má na břiše a ve slabinách a hodně to svědí. Co by to mohlo být a jak od toho pomoci?

vyhřívání psí boudy na zimu

Dotaz č.40 [ zadáno 24.9.2012 ]

Potřebuji poradit ohledně vyhřívání psí boudy na zimu. Máme doma psa Jack russell teriéra. Je to krátkosrsté plemeno a chtěly bychom, aby byl i přes zimu venku a měl zateplenou a vyhřívanou psí boudu. Nevím však, jak hodně boudu vyhřívat, aby pes netrpěl zimou a nebo naopak aby nabyl hodně vyhřátý a následně po přechodu do venkovního chladného prostředí následně neonemocněl. Děkuji za radu

Tvorba mléka po odstavení štěňat

Dotaz č.39 [ zadáno 6.8.2012 ]

Prajem pekný den. Mam fenku CROS a chcel by som sa spýtat čo mam urobíť aby sa jej netvorilo mlieko po odstavení šteniatok.

Rozměry psí boudy pro výmarského ohaře.

Dotaz č.38 [ zadáno 21.6.2012 ]

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na přesné rozměry psí boudy pro výmarského ohaře. Na stránkách jsem našel nějaké rozměry, ale byla to jen výška, šířka a délka. Zajímala by mě ještě velikost "ložnice", předsíňky a rozměry vchodu. Děkuji za odpověď.

Výživa a zbarvení srsti výmarského ohaře

Dotaz č.37 [ zadáno 21.6.2012 ]

Dobrý den, mám jednoročního výmarského ohaře a po vylínání se mu výrazným způsobem změnila barva srsti. Původní stříborno-šedá přešla spíše na šedo-hnědou až hnědou. Mohu nějakým přídavkem do krmení či změnou jídelníčku docílit opět krásně šedé barvy kožichu? Děkuji

Maďarský ohař celoročně ve venkovní boudě?

Dotaz č.36 [ zadáno 9.1.2012 ]

Dobrý den, uvažuji o pořízení Maďarského ohaře. Bydlím na Vysočině a chtěl bych ho chovat celoročně venku v zateplené boudě. Je to možné?

Štěně do boudy - od kdy?

Dotaz č.35 [ zadáno 12.10.2011 ]

Zajímalo by mě, když mám devíti týdenní štěně, od kdy může být v boudě? Můžu ho tam dát hned? Je to západosibiřská lajka.

Nadpočetné řezáky u kokršpaněla

Dotaz č.34 [ zadáno 31.8.2011 ]

Dobrý den, chtěla bych se optat zda je u anglického kokršpaněla velký problém že má 7 řezáků. Jedná se o psa s PP a chtěla bych ho uchovnit.

Velikost ložnice vymarského ohaře (fenka)

Dotaz č.33 [ zadáno 11.8.2011 ]

Jakou velikost ložnice by měl mít vymarský ohař (fenka)?

Krmení lovecky vedeného psa syrovým masem

Dotaz č.32 [ zadáno 11.8.2011 ]

Mám 6-ti měsíčního VOD, krmím granulemi, ale nejsem spokojená, pes nemá pevnou stolici, zkoušeli jsme i speciální veterinární diety pro psy s citlivým zažíváním, ale bezvýsledně. Velmi ráda bych zkusila krmit syrovým masem, ale někteří majitelé loveckých psů mě varují, že by mi pes krmený masem mohl začít s načínáním zvěře. Máte někdo zkušenost s krmením lovecky vedeného psa syrovým masem? Děkuji za Vaše rady a zkušenosti.

Velikost kotce a boudy pro 2 psy

Dotaz č.31 [ zadáno 16.5.2011 ]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na velikost kotce a boudy pro 2 psy - Německého krátkosrstého ohaře/ev. Českého fouska a Labrador retrívra, pokud by byly pohromadě a zda společný kotec a boudu doporučujete? Děkuji

Rozměr boudy pro jagdteriéra

Dotaz č.30 [ zadáno 28.1.2011 ]

Dobrý den, prosím o informaci o rozměrech boudy pro jagdteriéra. Jak silná je optimální izolace?

Mohu nechat mého tříletého rhodéského ridgebacka očkovat proti borelióze

Dotaz č.6 [ zadáno 25.8.2004 ]

Zajímalo by mě, zda mohu nechat mého tříletého rhodéského ridgebacka očkovat proti borelióze. Jaká je pravděpodobnost, že jí pes onemocní?

Ráda bych věděla, zda se provádí očkování psů proti tetanu.

Dotaz č.4 [ zadáno 17.5.2004 ]

Ráda bych věděla, zda se provádí očkování psů proti tetanu. Pokud ano, mám svého jezevčíka nechat preventivně očkovat?

Jak dlouho po úhynu štěněte na parvovirózu si můžu pořídit domů další štěně?

Dotaz č.2 [ zadáno 17.5.2004 ]

Před týdnem nám, přes veškerou léčbu, uhynulo štěně kokršpaněla. Při pitvě byla zjištěna parvoviróza. Za jak dlouho si do téhož bytu můžeme pořídit nové štěňátko, aniž bychom ho vystavili nebezpečí , že také onemocní?

Jak nejlépe krmit českého fouska

Dotaz č.1 [ zadáno 17.5.2004 ]

Jsem majitelem českého fouska a rád bych se dozvěděl, jakým způsobem ho nejlépe krmit. Od začátku dostává granulované krmivo s malým množstvím konzervy pro dochucení, což mu nečiní žádné trávicí problémy. Slyšel jsem však různé názory na kombinování suché stravy se stravou vařenou, je možné je například po týdnu střídat? Nebo je lepší zůstat u jednoho typu krmení?

Jak se zbavit trudníka?

Dotaz č.1 [ zadáno 17.5.2004 ]

Vlastním dvouletého dalmatina, u kterého byl kožním stěrem zjištěn trudník. Veterinář mi nejdříve doporučil šampon Peroxyderm, po kterém se stav psa ještě zhoršil. Poté pes dostal na užívání Ivermectin, který byl též bez výsledku, až nakonec pomohly tablety Cyflee. Po asi třítýdenním užívání byly kožní stěry již v pořádku a i srst psa se zlepšila. Teď, po půl roce od ukončení léčby, se psovi znovu objevily na hřbetě i hlavě bulky a červené skvrnky, které po jeho vykoupání byly ještě zřetelnější. Je možné, že znovu onemocněl trudníkem? Je proti tomuto onemocnění nějaká prevence?

 

Reklama

 

Tip obchodu

Povídání o srnčí zvěři Tip obchodu
 299 Kč v internetovém obchodě

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si