Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

Vytrvalé kňučení štěněte

Dotaz č.50 [ zadáno 2.9.2014 ]

Dobrý den, máme skoro 4 ročního výmarského ohaře, psa. Každý den chodí odpoledne tak na 5 km procházku. Ale poslední asi 3-4 dny začal kňučet. Nic mu po zdravotní stránce není. Ale neustále kňučí. Když nekňučí, tak furt chodí po bytě. Nemá chvíli stání. Lehne si, hned se zas zvedne, jde si lehnout jinam a furt dokola. Vyvenčený je vždy. Nevíme co s ním. Poraďte, prosím.

Kroucení prutu u WT

Dotaz č.49 [ zadáno 21.3.2014 ]

Dobrý den, mám 9.týdenní štěně WT(Welshe). Jeho prut kroutí na záda. Dá se nějak srovnat. Jak a kdy. Děkuji za odpověď.

Jak vychovat psa, aby se nebál veterinárních zákroků

Dotaz č.48 [ zadáno 25.11.2013 ]

Máme takový problém máme 6ti měsíčního amerického stafordšírského teriera jako 3 měsíční štěně měla záněty v učí vet. nám po prohlídce dal vodičku do uší na vykapání po každé aplikaci kapek se s námi pes nebavil řikal sem si že jí to přejde ano přešlo ale teď když s ní potřebuji manipulovat vyndavání klíštěte,zuby atd.se chová hodně bázlivě někdy i bezdůvodně klepe se jako týraný pes nikdy od nás nebyla bita rukou nějakým předmětem prostě min násilí stačí kolem projít s nějakým předmětem co nezná a začne se bát nevím jestli to třeba neni teď jejím věkem občas si trochu vimejšlí a nebo na ni nechal ten zánět uší následky v podobě bázlivosti s cizích předmětů.Nikdy se totiž žádný náš předchozí pes nechoval proto sem tímto znepokojen.Rád bych kdyby jste mi poradily nerad bych něco nevratně zanedbal.

Olysání prutu u jezevčíka

Dotaz č.47 [ zadáno 11.3.2013 ]

Dobrý den, máme krátkosrstého čokoládového trpasličího jezevčíka. Jeho stáří je 1,5 roku a již půl roku pozorujeme olysání ocásku na jeho článcích, po línání na podzim nenarostla zimní srst a nyní již začíná ztrácet srst na zadních stehnech (takto to bylo i loni a na léto srst krásně narostla). Jinak je pejsek dobře živený krmivem Eucanuba, veselý, plný života. Krysí ocásek, jak jej lékaři nazývají, bývá příčinou onemocnění štítné žlázy. Již jsme absolvovali parazitologické vyšetření, které bylo negativní a chystáme se na vyšetření krve. Píši Vám z toho důvodu, abych se dozvěděla, zda tato vada není u jezevčíků častá a nejedná se přitom o onemocnění. Vím, že její psí otec měl na fotografiích taky krysí ocásek a majitelka říkala, že to je u těchto čokoládových jezevčíků normální.

onemocnění Canine Epileptoid Cramping syndrom (CECS).

Dotaz č.46 [ zadáno 22.11.2012 ]

Dobrý den, mám 2letou fenku Border teriéra a včera večer měla nějaké šílené křeče. Trvalo to asi 3-4minuty s tím, že po minutě se oblízla, ale tělo v křeči měla stále. Rychle u toho dýchala a měla vykulené oči. Co to může být? Před dvěmi měsíci jsme změnili granule. Bylo to u ní první setkání s takovou křečí. Děkuji za radu

Kryptorchismus u štěněte ČF

Dotaz č.45 [ zadáno 28.8.2012 ]

Dobrý den, pořídil jsme si štěně Českého fouska, který se narodil 29.5. 2012 u štěněte jsem zjistil Kryptochysmus. Zajímalo by mě zda tato "nemoc" má nějaký vliv na chování či psychyku psa. dále by mě zajímalo, zda toto varle nesestoupilo nebo chybí ůplně.

Epilepsie u moskevského toyteriéra a papillona

Dotaz č.44 [ zadáno 2.5.2012 ]

Dobrý den, máme doma křížence moskevského toyteriéra a papillona. Objevují se u něj záchvaty křečí popsané v dotaze č.43, tedy čas od času má záchvat podobný epilepsii, kdy je videt, že má křeč v těle a není schopen ovládat tělo, slintá a nakonec se vyzvrací. I když záchvat nemá, často se olizuje. V televizi jsem viděla přesně tento záchvat u borderteriéra - eleptoid cramping syndrom. Vypozorovali jsme, že záchvaty jsou hlavně po nějakém vzruchu, nejvíc když v okolí hárají feny. Doporučuje se dieta, ale nikde nemohu najít jaká. Vaříme mu doma, hlavně rýži a kuřecí, ale myslím, že by to potřeboval pestřejší. Nebo je lepší suchá strava, kterou on odmítá? Neexistuje nějaká literatura?

Gynekologická onemocnění u nekrytých fen

Dotaz č.7 [ zadáno 17.9.2004 ]

Mezi chovateli traduje názor, že je vhodné vzhledem ke zvýšenému riziku chorob pohl. ústrojí v pozdějším věku, aby fena měla v mládí jeden vrh (např. mezi 2-4 rokem). Můžete sdělit, zda a na čem je založen pozitivní efekt? Z praxe znám případ, že i přes prodělání březosti došlo u fenky jezevčíka s ročním odstupem k zánětu dělohy s nutností operativního zákroku.

 

Reklama

 

Tip obchodu

Dřevěné medaile - různé motivy Tip obchodu
Cena 37 Kč v naší Prodejně

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si