Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Výběr plemene

 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

plemeno pro myslivce začátečníka

Dotaz č.99 [ zadáno 2.6.2014 ]

Dobrý den, chtěl bych si pořídit psa pro myslivost, jsme myslivec začátečník a s výcvikem mám jen minimální zkušenosti. Chtěl bych nějaké plemeno většího vzrůstu, snadno cvičitelného a jelikož by byl na dvorku i s dětmi aby byl mírný. Poradíte ?? Honitba je vesměs rovinatá s pár údolími. Děkuji za odpověď.

Portugalský vodní pes?

Dotaz č.98 [ zadáno 27.3.2014 ]

Už dlouho toužím po portugalském vodním psu. Měl jsem ohaře ke vší spokojenosti, ale tento lidově řečeno mne "dostal". Nikoho se ptát nemohu ani kynologa, neboť buď jsou odmítaví či je to pro ně nové, nikde jsem to neviděl, pozor... prostě moc toho o tomto plemenu neví. Podle toho co jsem přečetl a ve standardu plemene a i jinak by byl ideální pro mne. Jsem postarší myslivec, chtěl bych ho použít pro myslivost a v podstatě i jako společenského a rodinného psa. Jsme v podhůří Šumavy, drobná zvěř skoro žádná, jen srnčí která ubývá a rozšiřuje se černá. Chováme kachny na rybnících, zde se uplatní všichni psi a tento k tomu byl zrozen a vychován. Víte, že v takovýchto honitbách ani ten ohař nenajde úplně uplatnění. Norníky nechci. Právě že myslivci k němu mají nedůvěru, přitom na tu vodu je asi vynikající. Podle toho co jsem přečetl je snadno cvičitelný, aport z vody má v krvi, je velice inteligentní. Prosím co to znamená ve standardu plemene - Nepodléhá pracovní zkoušce;. Abych s ním mohl na lovy, stačí mi s ním speciální zkoušky z vodní práce. Co byste mi k tomu řekli, zda byste mi ho doporučili, na co si mám dát pozor. I chovatelé zdejší nemají zkušenosti s loveckým využitím. Můj osobní názor je, že na naše potřeby a podmínky je to vynikající plemeno.

Irský vodní španěl a nebo portugalský vodní pes?

Dotaz č.97 [ zadáno 27.3.2014 ]

Měl jsem dotaz na portugalského vodního psa. Chovatelé nemají zkušenosti s loveckým využitím až na jednu, ale prý je to riziko, musel by to být vitální jedinec, vitální štěně. Nevím proč jsem se zhlédl ve vodních psech, asi proto, že ohaře tak nějak už nechci. Teď sleduji irský vodní španěl, ale nemohu najít žádnou chovatelskou stanici. Případně španělský vod. pes, zde jsem našel jen jednu. Asi budu bez psa.

Hledám vhodné plemeno, které by vyhovovalo vyhledávání, vyhnání a dohledání černé a škodné zvěře při procházkách

Dotaz č.96 [ zadáno 21.1.2014 ]

Dobrý den, jsem začínající myslivec, dosud jsem neměl loveckého psa, ale zvažuju jeho pořízení. Naše honitba je až na některé mírně zvlněné úseky rovinatá, intenzivně zemědělsky obdělávaná, bez vodních ploch (jezera, rybníky), kde kryt zvěře mezi obhospodařovanými většími poli, představují remízky a úseky křovin, vysoké trávy a listnatých lesíků a hájků. Zvěř je zde hlavně srnčí, menší stavy zajíce, bažanta, škodná-liška a černá zvěř přechází nebo se dočasně zdržuje v lánech kukuřice. Hledám vhodné plemeno, které by vyhovovalo vyhledávání, vyhnání a dohledání černé a škodné zvěře při procházkách. Většina členů zde má ohaře, které uplatní hlavně na společných honech na zajíce a bažanty. Je pro mne vhodné pořídit si sem štýrského brakýře? Případně jaké plemeno by bylo vhodné.

rad bych si koupil jack russel teriera

Dotaz č.95 [ zadáno 21.1.2014 ]

dobry den, rad bych si koupil jack russel teriera, v honitbe by se ucastnil predevsim nahanek na cernou, pripadne pak dosledu srnci nebo cerne zvere. Povazujete mou volbu za dobrou? Jak moc narocny je vycvik tohoto plemene? Mam triletou dceru, snese se JRT s detmi?

plemeno loveckého psa do smíšené honitby 3000 ha (1/3 les) s převahou černé a srnčí zvěře, dále mufloní a dančí

Dotaz č.94 [ zadáno 14.1.2014 ]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vhodné plemeno loveckého psa do smíšené honitby 3000 ha (1/3 les) s převahou černé a srnčí zvěře, dále mufloní a dančí. Psa bych chtěl využívat na dosledy a společné naháňky. Uvažuji o plemenech: německý křepelák, alpský brakýř, nebo parson russell teriér. Případně jaké další plemeno by bylo vhodné pro mladého myslivce s malými zkušenostmi s výcvikem loveckých psů? děkuji za radu

Plemeno do paneláku

Dotaz č.93 [ zadáno 31.10.2013 ]

Bydlíme v panelovém bytě 4+1 a chtěli bychom si s přítelem pořídit psa. Chtěli bychom psa menšího vzrůstu, krátké srsti, do budoucna by měl být vhodný k dětem a neagresivní k jiným psům. Vzhledem k tomu, že zatím bydlíme v panelovém bytě, neměl by být ani moc uštěkaný. Přítel je myslivec, proto by měl být vhodný do lesa. Líbí se nám patterdale terrier, ale ten bohužel není uznaný k výkonu zkoušek z myslivosti. Máme v rodině i trpasličí drsnosrstou jezevčici, je výborná na dohledávání, ale je trošku tvrdohlavá a uštěkaná. Můžete nám prosím poradit, jaký druh by pro nás byl nejlepší? a popř. nám rozmluvit nebo doporučit toho patíka? V nouzi bychom ho měli jako mysliveckého psa na dohledávky bez zkoušek.

Výběr plemene do bytu, klidný, k dětem, s vhodnou srstí

Dotaz č.92 [ zadáno 21.10.2013 ]

Dobrý den, s manželem jsme se rozhodli, že by jsme si pořídili psa, ale nevíme jaký by byl pro nás hodný a také vlastně i dostupný na území republiky. Tímto bychom vás rádi požídali o pomoc, jelikož jsme si vědomi odpovdnosti jaký tento krok nese. Našimi kritériemi jsou: -byt 3 + 1, zatím bez dítěte jenž plánujeme v období 3,4 let. -psa plánujeme trénovat. Pravidelně venčit. Nejméně jednou deně v týdnu delší procházku. - psa bychom preferovali krátkosrstého a středního vzrůstu. -dobře zvládnutelného. Vizuelně se nám líbí Bígl, ale já se obávám, že tato rasa je na výcvik tvrdohlavá nebo není vhodný v budoucnu k dětem. Vzhledově a hlalvně svou klidnou povahou by nám zas vyhovoval retrívr, ale rádi bychom zjistili touto cestou, zda jsou i jiné podobné rasy s povahovými rysy.

plemeno do honitby v okolí Adršpašských skal

Dotaz č.91 [ zadáno 28.8.2013 ]

Máme novou honitbu v blízkém okolí Adršpašských skal a potřebovali bychom psa vhodného do tohoto terénu. Máme již dva hrubosrtsté jezevčíky. Honitba je převážně les hraničící s loukou, vyskytuje se zde černá a vysoká zvěř.

Na co si dát pozor při výběru štěněte jezevčíka

Dotaz č.90 [ zadáno 11.6.2013 ]

Dobrý den, příští týden si jedeme vybrat štěně drsnosrstého jezevčíka standard. Jelikož se jedná o prvního jedince tohoto plemene, kterého si chceme pořídit, mohla byste mi prosím poradit na co si dát při výběru pozor? Děkuji

Výběr plemene na černou zvěř

Dotaz č.89 [ zadáno 4.6.2013 ]

Dobrý den. Jsem mladý myslivec a rád bych si pořídíl psa převážně na černou a v malé míře i na dohledávku spárkaté (Honitba v okolí Bouzova bez pernaté).Psa bych měl v rodinném domku se zahradou a dvěma malými dětmi a dvěma jorkširama. S manželkou se rozhodujeme mezi:Jagdteriér, Malý münsterlandský ohař, Bígl, Vestfálský jezevčíkovitý honič. Rádi bychom psa co má rád děti i ostatní domácí zvířata, co se dá sehnat na sev.Moravě (olomouc), je lehčeji vycvičitelný na černou a barvu a nebyl moc náchylný na nemoce a vady. Přpadně i jiné plemeno. Byl bych Vám velmi vděčný za radu, které plemeno by bylo výhodnější i za kontakty na chovatelskou stanici v okolí olomouce na každé z uvedených plemen, abychom se mohli domluvit na setkání. Děkuji mockrát za pomoc.

rozdíl mezi Brakýřem a Slovenským kopovem

Dotaz č.88 [ zadáno 15.2.2013 ]

chtěla bych se zeptat jaký je rozdíl mezi Brakýřem a Slovenským kopovem. Jaký je lepší na výcvik, práci, chování. A který je vhodnější pro začátečníka.

Vhodné plemeno na drobnou, kachny, občas srnčí a černá

Dotaz č.87 [ zadáno 7.12.2012 ]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaké je vhodné plemeno psa kde se bude využívat na honech na drobnou zvěř (i vodní práce) a občas dosled srnčího nebo černé zvěře? Předem děkuji za odpověď.

Výběr mezi SK, NK, MMO a WSS

Dotaz č.86 [ zadáno 22.11.2012 ]

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vhodnost výběru psa z těchto čtyř poněkud rozdílných plemen. Jedná se o slovenského kopova, německého křepeláka, malého münsterlandského ohaře a welššpringršpaněla. Jsem začínající kynolog. Pes bude využíván v honitbě s výskytem srnčí a černé zvěře, ale také bych ho chtěl využít při honech na zajíce a bažanty, také při lovu kachen a samozřejmě při naháňkách na černou zvěř. Takže poněkud široké využití žádám od budoucího psa a nevím které z těchto čtyř plemen by mým nárokům nejvíce vyhovovalo.

zvažuji Bloodhounda. Jeho barvářské vlohy jsou jasné, ale další využití?

Dotaz č.85 [ zadáno 1.11.2012 ]

Dobrý den, momentálně pracuji s MOK a křížencem LR s NSR (20 kg oddané energie jíž je nejlepší odměnou za práci další práce). Výborní psi, ale až bude čas na nového, zvažuji Bloodhounda. Jeho barvářské vlohy jsou jasné, ale další využití? Jak je na tom s všestraností, může úspěšně pracovat třeba na vodě? A jaké se s ním dají skládat zkoušky? Prý je to trochu tvdohlavý, ale inteligentní a výcvik by snad neměl být problém. Rád dělám s osobnostmi. Jen mě mate, že přes velké kvality na stopě není v myslivosti moc vidět. Není tak znám, oblíben, nebo je někde háček?

Chtěl bych se zeptat a poradit o nejlepším plemenu na výcvik a celkově na nenáročnost.

Dotaz č.84 [ zadáno 2.5.2012 ]

Dobrý den, přemýšlím nad loveckým plemen psa.Aktivně se zajímám o myslivost a s ní spojené lovy (zatím jen jako honec). Chtěl bych se zeptat a poradit o nejlepším plemenu na výcvik a celkově na nenáročnost. V minulosti jsem měl psa (Hovawarta), bohužel měl mnoho zdravotních problémů už v 6 letech i přes veškeré dodržování dávkování granulí kvalitní značky a celkovou kvalitní hygienu. Asi po pul roce lečení musel byt utracen. Rodina to nese těžce ještě teď a proto doufam že mě pochopíte že hledám plemeno se kterým bych tohle trápení už neokusil i když vím, že tohle se předpovědět nedá.

Rozporné názory na povahu jagdteriéra

Dotaz č.82 [ zadáno 31.3.2011 ]

Dobrý den, rozhoduji se o pořízení nového pejska pro mysliveckou praxi. Jedním ze žhavých kandidátů je pro mě jagdteriér. V současnosti ovšem převládají v myslivecké komunitě rozporné názory na povahu jagteriérů. Pro velikou část je jag stále "bezmozek" bez pudu sebezáchovy. Chovatelé naproti tomu ovšem tvrdí, že dnešní jag už je rozumnější, schopný pracovat hlavou. Mé osobní zkušenosti nasvědčují spíše první variantě, nevím ale, nakolik je to způsobno majitelem psa a nakolik psem samotným. Jak je to v současnosti s jagdteriérem?

Velššpringršpaněl a nebo špringršpaněl?

Dotaz č.81 [ zadáno 27.1.2011 ]

Dobrý den, budu si pořizovat psa. Zajímají mě plemena velššpringršpaněl a špringršpaněl. A chtěl bych se zeptat, jaký je v nich rozdíl - zejména v péči o uši, výchovy a co od nich mouhu očěkávat v myslivecké praxi.

Drever nebo vestfalský brakýř jezevčíkovitý?

Dotaz č.80 [ zadáno 14.1.2011 ]

Dobrý den, chtěl bych si koupit psa a mám vybraná dvě plemena: Drever nebo vestfalský brakýř jezevčíkovitý. Nevim, jak se dostat k nějakým chovatelům těchto plemen. Psa budu využívat v myslivosti.

Výběr Jack Russel teriéra

Dotaz č.79 [ zadáno 7.1.2011 ]

Jsem začínající myslivec a chtěl bych si pořídit jack russel teriéra. Nevím jestli je uznán jako lovecky upotřebytelný pes byť se jedná o lovecké plemeno. Pokud ne, zajímalo by mně, jestli bych mohl se psem složit zkoušky a uplatnit ho na honech a v myslivecké praxi.

Nejvhodnější plemeno na lov černé zvěře?

Dotaz č.78 [ zadáno 3.1.2011 ]

Které plemeno je nejvhodnější na lov černé zvěře? Jsou vhodní sedmihradský, rakouský nebo polský honič? Jaký je mezi nimi rozdíl? (ovladatelnost, akční radius, povaha,..)

Jaké plemeno psa je nejmenší

Dotaz č.78 [ zadáno 25.10.2010 ]

Dodrý den, potřebovala bych zjistit, jaké plemeno psa je nejmenší. Mohli byste mi na tuto otázku odpovědět nebo alespoň přesměrovat na stránku, na které bych se to dozvěděla?

Vhodný pes do honitby

Dotaz č.77 [ zadáno 14.11.2009 ]

Dobrý den, rád bych si pořídil fenku zejména na dosled spárkaté a černé zvěře, s možností využití při naháňkách i lovech na drobnou (nikoli vodní). Honitba je kombinovaná polní i lesnatá. Děkuji.

 

Reklama

 

Tip obchodu

Vydělávání kůží a kožešin Tip obchodu
V naší  Prodejně

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si