Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Výchova a výcvik

 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

Koprofagie - pes požírá výkaly

Dotaz č.136 [ zadáno 15.8.2014 ]

Dobrý den, mám tříměsíčního MMO pejska. Můj problém jsou lidské výkaly. Jakmile je ucítí na poměrně značnou vzdálenost nedá se odvolat a žere vše. Dostává granule v četnosti a množství dle návodu

Snese Parson Russell Teriér doma morče?

Dotaz č.135 [ zadáno 10.7.2014 ]

Dobrý den, snese se Parson Russell Teriér s morčaty, když bych ho od malinka na jejich přítomnost doma učila

Agresivita feny jezevčíka na malého syna

Dotaz č.134 [ zadáno 10.7.2014 ]

Měli jsme 6-ti letou fenku jezevčíka dlouhosrstého. Nikdy jsmes ní neměli výchovný problém. Nikoho nekousla a byla velice přítulná a přátelská. Bohužel nám před měsícem nešťastnou náhodou uhynula. Pořídili jsme si novou, opět fenku jezevčíka dlouhosrstého. Nyní je fence 2,5 měsíců a obáváme se, že začíná být agresivní. Jakmile jí začneme něco zakazovat, nejdříve si sedne a začne štěkat, poté začne skákat a kousat. Náš 5-ti letý syn se jí již začíná bát. Na jakékoliv zákazy nereaguje. Hlavně nás znepokojuje její neustále kousání, hlavně právě nejmladšího 5-ti letého syna. Je možné, že už by se u tak mladého štěněte projevovala agresivita? Nebo je to jen hra?

pes si zle hlídá krmení

Dotaz č.133 [ zadáno 9.7.2014 ]

Dobrý den, mám 4 měsíční štěně kokršpaněla - pejska. Nemáme s ním žádné problémy, na pokyny poslouchá bez problémů, rychle se učí. Jakmile mu však dáme misku s krmením, je zlý. Začalo tím, že jsme mu nasypali celou porci a odešli, Pokud se však někdo jen mihl okolo (ve vzdálenosti 3 m), zaryl hlavu do misky, naježil se a začal hltat. Proto jsme začali zkoušet sedět u něj, když jí, držet mu misku rukou a hladit ho. Na začátku vrčel hodně, ale pak vrčení ustávalo. Bohužel opět když jsem se jen trochu hnula nebo když vedle mě ještě seděl můj manžel, tak pejsek opět začal vrčet. Většinou se pak už neuklidnil, cenil zuby a myslím, že by i kousnul. Nyní zkoušíme dávat mu jídlo po dávkách - přivoláme ho k sobě, dáme mu povel čekej, nasypeme mu žrádlo a pak povel volno - sedíme kus od něj, až potom ho k misce pustíme. To docela fungovalo, ale teď když sežere jednu porci, nechce se k nám na povel ke mně vracet a velmi zle na nás štěká (nebo štěká s hlavou zabořenou do misky). Také pokud ho jeden z nás při povelu čekej lehce nepřidržuje, pejsek nesedí a občas se do misky vrhne bez povelu - samozřejmě na nás při tom vrčí. Když ho chceme odtáhnout, tak se nás snaží kousnout a cení zuby. I po skončení jídla je velmi nervózní a skáče na nás a štěká. My mu vždy ukážeme prázdný hrneček a řekneme konec. Potom se většinou už uklidní. Při těch největších "záchvatech" agresivity si na něj manžel musí sednout, držet mu hlavu a mluvit na něj tak temně a klidně, aby se uklidnil. To se většinou povede a on je okamžitě zase v pohodě. Proto prosím o radu, jak ho naučit, že pro něj nejsme při žrádle hrozba, že mu jídlo nesebereme. A zároveň prosím o radu, jak psa uklidnit při jeho agresivitě.

Separační úzkost

Dotaz č.132 [ zadáno 9.7.2014 ]

Dobrý den, náhodou jsem narazila na Vaše stránky, tak mě napadlo, že Vás zkusím poprosit o radu ohledně mojí fenky. Mám rok a půl starou kříženku NO a HUSKYHO. Je to opravdu hodně živý a neskutečně chytrý pes, který je zároveň znalý povelů a vše se snadno učí. Mám ale veliký problém. Fenka v době, kdy odjíždím do práce a ona zůstane na zahradě sama, začne ,,škodit". Za dobu mé nepřítomnosti zvládne z trucu např. vyhrabat tři díry, ukousat filtraci u bazénu, rozkousat hadici, okousat lavičku, nebo dokonce překousat prodlužovačku. U nás na zahradě prostě člověk nemůže náhodou nic zapomenou, nebo o to hned přijde. Přitom má fenečka dost pohybu, péče i nespočet hraček k využití. Zkoušela jsem to ,,vysvětlovat" po dobrém i po zlém, bohužel prostě nic nefunguje. Fenku proto musím, když jedu pryč zavřít a nevím jestli to s tím může souviset výrazněji mi poslední dobou zhubla, což mi dělá opravdu starost. Přitom má dostatek kvalitního krmiva i je pravidelně odčervena. Poslední dobou začala tyto kousky vymýšlet i třeba přes noc. Napadlo mě jestli by nebylo řešením pořídit k fence nějaké klidnější plemeno, aby se v době mé nepřítomnosti zabavila a měla si s kým hrát. Otázkou je zda by to pomohlo, nebo bylo horší.

soužití štěněte a staršího psa

Dotaz č.131 [ zadáno 17.6.2014 ]

Dobry den mam dotaz poridili jsme si stenatko- fenku k 2 rocnimu psovi. Stenatko je hodne aktivni spis hyper..a neda starsimu pokoj. Ten uz nevi kam se pred ni schovat. Neji nepije jen aby ji nepotkal a ona ho nekousala atd.necha si vse libit nevrci, neohani se.. Ale prijde mi z ni hodne nervozni, takoveho ho neznam k ostatnim psum i stenatkum vztah dobry. nenasla by se pro nas nejaka rada?

Neúměrné štěkání a odbíhání

Dotaz č.130 [ zadáno 2.6.2014 ]

Pes je starý dva roky, když ho přivážu ke stromu u obchodu a jdu nakoupit tak je vše v pořádku. Ale když vyjdu a uvidí mně tak začne zuřivě štěkat a běhat a zapnout ho to je problém snaží se vší silou utéct. Je z útulku kříženec nějakého knírače.

Jak odnaučit psa štěkat na auta a cyklisty?

Dotaz č.129 [ zadáno 27.3.2014 ]

Potřebovala bych poradit jak odnaučit jack russel teriéra štěkat na kola a auta. Nevím co dělat je to hrůza. Hlavně když jedou na kole malé děti a ona na ně vyjede.

Agresivita mezi psy

Dotaz č.128 [ zadáno 21.3.2014 ]

Dobrý den, mám dotaz ohledně agresivity, co se poslední dobou objevuje u našich dvou psů. Staršímu kříženci je 10 let, mladšímu buldočkovi 1,5 roku. Donedávna bylo vše v pořádku. Měli se rádi a nebyl žádný problém. Zhruba po roce spol. soužití, kdy buldoček dospěl, se starší pes začal chovat agresivně. Občas na něj zavrčel, někdy se začali i prát. My jsme je okřikli, ale výpadky staršího psa byly čím dál častější. V poradně jsem se dočetla, že pes potřebuje znát svoje postavení ve smečce. Staršímu jsme tedy jako prvnímu dávali krmení, jako prvního ho vítali, byl upřednostňovaný. Na nějaký čas to pomohlo a byl klid. Před měsícem to ale začalo znova a ještě hůř. Mladší se ho bojí a nechce jít do místnosti, kde starší pes je, protože ten na něj hned začne vrčet. Někdy stačí i to, že ho uslyší za dveřmi a zavrčí. Několikrát denně se stane, že po mladším skočí a ten si to líbit nenechá, takže se začnou rvát. Poté stačí, abychom všichni odešli z místnosti a okamžitě přestanou. Když po chvíli vejdeme do místnosti, každý leží na opačné straně místnosti a jsou v klidu. Připadá nám, že se před námi předvádí. Když jsou sami, neporvou se nikdy. Když na ně při rvačce zvýšíme hlas, jakoby nabrali na obrátkách. Někdy poslechnou, jindy stačí, aby se na sebe podívali a nepomůže jim ani okřikování. Staršímu jsme před několika dny nasadili antidepresiva, aby byl klidnější, ale zatím nepomáhá nic a nevíme, jak s tím naložit dál. Oba jsou jinak hodní a poslouchají. Často se stalo, že se porvali a za chvíli starší mladšímu olizoval ouška a očuchávali se. Oba se na sebe vždycky ráno těší, protože spávají odděleně. Můžete nám prosím poradit, kde děláme chybu?

Výcvik beagla

Dotaz č.127 [ zadáno 14.1.2014 ]

dobry den, v jedne odpovedi pisete, ze cvicitelnost plemene beagle je problematicka (nebo komplikovana). Vemi vazne uvazuji o tom, ze si beagla poridim - muzete mi prosim specifikovat, v cem je s tou vycvicitelnosti beagla problem?

obava fouska ze zvuku pouličního rozhlasu, problém vyprazdňování se v kotci

Dotaz č.126 [ zadáno 3.1.2014 ]

Dobrý den,chtěl bys se zeptat,mám 4 letého českého fouska.Od malička při vyhrávání pouličního rozhlasu mě pes vyje.Vyzkoušel jsem mnoho zpusobů i donucovacích,snaha je marná. Dá se to nějak odstranit? Druhý dotaz,když odjíždím do práce,pes je zavřený v kotci až do mého příchodu.I když má dostatek vody a suché stravy(po celý rok-léto,zima)pes si vody vůbec nevšimne,nedokáže se tam vyprázdnit.Zkoušel jsem dělat trávník,který mu vyhovuje,do kouta nosit jeho trus,vše marné.Drží to v sobě až do mého příchodu,kolikrát si myslím, že vyje z bolesti. Jak mám tento problem vyřešit a mohli by u něho vzniknout nějaké zdravotní potíže? Děkuji za pomoc nebo radu

odvolávání feny irského setra

Dotaz č.125 [ zadáno 3.1.2014 ]

Dobrý den,mám 16 měsíční fenku Irského setra,je to neunavitelný, ale dokonalý pes,až na její lovení čehokoliv co utíká.Neodvolám ji na zavolání a ani elektrický obojek nefunguje, když se dostane z dosahu. Při procházce na volno se příliš vzdaluje.Je vůbec možné ji to odnaučit? A ještě bych potřebovala poradit,kolik takový pes potřebuje pohybu denně?Mám ji v bytě, doma je mooc hodná.Děkuji za odpověd

Obava feny z výstřelu

Dotaz č.124 [ zadáno 18.12.2013 ]

Chtěl jsem se Vás zeptat, jak naučit 3 letou fenu Českého fouska aby se nebála výstřelu ze zbraně. Vždy když se vystřelí, tak se zařadí ze mě a nechce dál hledat a prozkoumávat okolí.

Agresivita fenky hovawarta

Dotaz č.123 [ zadáno 10.12.2013 ]

Dobrý den, mám téměř čtyřletou hovawartku a v posledních době začínáme mít problémy s agresivitou, V průběhu několika posledních týdnů začala vyjíždět na psy, nejdříve pouze když byla na vodítku, ale teď je na cizí psy i feny zlá, i když je na volno. Doposud jsem s tímhle neměla problém, téměř denně chodíme na dlouhé procházky a většinou i s ostatními místními psy a fenami a vše je bez problému, je milá a moc ráda si se psy, které zná, hraje a štěňata se dokonce snaží nahánět a vychovávat. Když se ale objeví cizí pes, většinou po něm vystartuje. Pokud je to srovnatelně velký pes, nebo větší, a jeho pán souhlasí, pustím ji z vodítka a většinou si to mezi sebou bez problému během okamžiku vyříkají a za chvilku máme dalšího kamaráda. K malým psům ji ze strachu, že by jim mohla ublížit, nepouštím vůbec. Agresivní ale není pokaždé, někdy je úplně v klidu i s cizím malým i velkým psem, žádnou příčinnost jsem zatím nevypozorovala. Nepokládala jsem to za až tak velký problém, holt si svoje kamarády vybírá. Včera ale poprvé vyjela i na člověka, bylo to ve chvíli, kdy se jako vždy divoce vítala s půl roční fenečkou, z ničeho nic se k mojí fence přiblížila cizí paní a chtěla ji asi pohladit, ta začala vrčet a okamžitě chňapla, naštěstí byla na vodítku, takže jsem ji stihla stáhnout, jestli by kousla, si nedovolím odhadnout. Jinak na lidi vůbec není zlá (pokud jí někdo cizí nebere žrádlo), někdy trochu horlivě vítá, skáče a pobíhá okolo jako blázen, ale jinak je to mazel. Jak se mám chovat, ve chvíli, kdy začne vrčet, štěkat a silně táhnout mě za něčím (ona má 35 a já 50 kilo, takže je to někdy opravdu boj kdo z koho:)), co se jí nelíbí a chce to evidentně minimálně postrašit? Nechci ji bít (což mi doporučil můj veterinář), pak by ve mě jenom ztratila důvěru, ale respekt mít musí, a v tu chvíli absolutně neposlechne, aby zůstala sedět v klidu a a jiné povely taky nepomáhají, ani pamlsky, kterými jí mávám před čumákem, a to jsem si jistá, že je to ten nežravější pes na světě :). Jinak s poslušností nemám problém. Budu vděčná za jakoukoliv radu. Děkuji.

Jezevčík z trucu ničí zařízení bytu

Dotaz č.122 [ zadáno 10.12.2013 ]

Vlastním J.drsnosrt.standart budou mu 2 roky.Když je sám doma neustále níčí postel a matraci.Naposled jsem jel do lesa a nevzal jsem ho sebou proto,že ho na naháňce nabralo prase.A žena mi volala,že rozkousal peřinu i peřový polštář.(žena byla doma stihnul to do max 5min)Dle mého názoru to udělal schválně z trucu.Kamarád říkal,že je to mladý dominantní pes dá se to vněm zlomit?Lovec je to opravdu dobrý,ale jak je doma sám nebo když ho naštvu tak to odnese vždy matrace nebo postel.Už to je 2 postel a třetí matrace.Opravdu jsem bezradný,děkuji za případné vaše rady.

Povolení pro výcvik psů v cizí honitbě

Dotaz č.121 [ zadáno 15.10.2013 ]

Dobrý den,mám čtyři lovecké psy a mají složenou podzimní zkoušku mohu se s nimi volně pohybovat myslím bez vodítka na volných loukách , kde není žádné upozornění a psi se pohybují okolo mě zhruba do sta merů a na píšťalku je přivolám musím mí nějaké povolení.

Soužití plemen psů

Dotaz č.120 [ zadáno 28.8.2013 ]

Dobry den, potrebovals bych poradut. Meli jsme sest a pul roku bernskeho salasnickeho, ktereho jsme dostali od meho svagra, ktery byl velice flegmaticky. Po dvou letech, co s nami byl, jsem koupila synovi yorksirskeho teriera, velice rychle si na sebe zvykli. Terier at mu delal, co mu delal, bylo mu to jedno. Mohl po nem skakat, jist mu z misky, davat mu hlavu do huby, bylo to bernskemu jedno. Bernsky musel z duvodu rakovirakoviny utracen. Po dvou dnech po jeho smrti jsme jeli pro noveho psa. Je to labradorsky retrivr, je mu devet let. Pri jejich seznameni se zdalo byt vse v poradku, ale terier ho zrejme kousl do ucha, jak si chtel hrat a byl od bernskeho zvykly, ze muze cokoliv, tak narazil. Labrador se po nem ohnal. Od te doby, kdyz jsou na zahrade oba, ma labrador nahubek, retrivr se ho ovsem boji. Sli jsme s obouma na prpprochazku, labrador mel nahubek a to bylo vse v poradku. Na zahrade po nem ovsem opet vyjel, ale dostal voditkem. Labrador byl zavreny u predchoziho majitele na mensim prostoru, zahradka tak tricet na deset metru se slepicemi. Majitel rikal, ze se zrejme bude chovat doninantne, ze je v tomhle trochu jesitny, ale dat pryc ho nechci, rada bych, aby si na sebe zvykli, jen nevim, jak na to, mohli byste poradit?

Fenka jezevčíka začala napadat lidi

Dotaz č.119 [ zadáno 15.7.2013 ]

Dobrý den, mám fenku je jí 7 let a je to jezevčík. Poslední dobou např když jdeme na procházku napadá lidi kteří kolem nás projdou ale takovým způsobem že by mohla i ublížit vždy ji včas stáhnu.Nebo když mě nikdo obejme tak hned vyjede je to i po lidech který se mnou bydlí.Děkuji za odpověď.

Povel down na píšťalku

Dotaz č.118 [ zadáno 27.6.2013 ]

Psa uz jsem naucil povel down slovne a ted bych ho chtel povel naucit na pistalu jak prosim vas?Co bych ho mel zacit ucit tedka kdyz mu je 5 mesicu a zakladni povely uz zvlada?

jak vychovat a vycvičit německého špice úplně od mala

Dotaz č.117 [ zadáno 11.6.2013 ]

chtěla bych se zeptat jak vychovat a vycvičit německého špice úplně od mala? asi cca 7 týdnů nechci nic podcenit chvíli bude doma ale potom v kleci a nechtěla bych aby kňučel nebo vyl. Máme na zahradě ještě vlčáka kříženého s bernským tak nevím jestli se snesou je to pes a já budu mít fenku. Taky bych ho chtěla naučit nějaké povely a nevím jak na to.

Jezevčice hlídá nepřiměřeně majitelku

Dotaz č.117 [ zadáno 11.6.2013 ]

, máme 5 let drsnosrstou jezevčici,před rokem při návštěvě mé 90 leté matky,která nosí kroj,pes vleze pod židli na které sedí a začne vrčet,cenit zuby a v případě že se k ní přiblížíme ,pes vyskočí a kousne nás. Matka totiž pořád křičí a mlátí kolem sebe hůlkou ať jde pes pryč,že ho nechce.my jsme se samozřejmě snažili psa od ní dostat.nikdy před tím jsme se psem neměli žádné problémy,poslouchala.teď se k nám matka nastěhovala pes se od ní nehne,musíme ho oklamat třeba zazvoněním na domovní zvonek,pes jmenuje se bobina vyběhne přivítat návštěvu a nebo matka musí vyjít ven z pokoje a tak se nám podaří psa vzít.v opačném případě pes zese začne vrčet a pak by nás kousl.pokud je s náma v jiné místnosti je úplně v pohodě.leží se mnou na sedačce,šťastně nás olizuje,spí s náma . Máme ji moc rádi a proto by jsme potřebovali poradit.je to naše 3 .fenka. Děkuji.máme 3 malé vnučky a tak se bojím i o ně,ale nikdy si na nikoho nic nedovolila,jen na mne a manžela

co znamena povel down?A jak se da naucit?

Dotaz č.116 [ zadáno 11.6.2013 ]

Chtel jsem se zeptat co znamena povel down?A jak se da naucit?A jakym jinym povelem se da nahradit?

Agresivita po pokousání jiným psem

Dotaz č.115 [ zadáno 4.6.2013 ]

Dobrý den, mám skoro tříletého bordíka a pokousal nám ho pes, od té doby je agresivní na psi. Prosím poraďte co s tím mám dělat.

Jak na špatnou zkušenost s aportem z hluboké vody

Dotaz č.114 [ zadáno 4.6.2013 ]

Mám psa českého fouska budou mu čtyři roky zatím nemá zkoušky mám problém aby mi chodil do hluboké vody pro aport, je možné že z toho má strach,když mu byl tak rok spadl mi do studny sice zůstal na takové podestě ale trvalo půl hodiny než jsem ho dostal ven,s pernatou a srstnatou není problém jak na aport tak na vlečku

Odnaučení štěkání psa

Dotaz č.113 [ zadáno 6.5.2013 ]

Dobrý den, máme ročního křížence vlčáka se stafordem. Máme ho na zahradě na volno ve dne i v noci od malička. Ve dne je v pohodě, ale v noci pořád vyje, i když ví, že jsme doma. Můžete mi poradit, jak ho to odnaučit? Protištěkací obojky mi nepřipadají jako vhodné řešení.

jak vycvičit 15měsíčního jezevčíka na povel ke mně

Dotaz č.112 [ zadáno 8.4.2013 ]

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak vycvičit 15měsíčního jezevčíka na povel ke mně. Když byl malý tak chodil docela u nohy na povel poslouchal jen pak zjistil že na poli je zvěř a je schopen utéct a vratit se za delší dobu samozřejmě na povel nepřijde. Myslím si že sice ví co povel Ke mně znamena, ale poslechne jen jak se mu chce snažim se ho cvičit na poli na dlouhém vodítku když nechce běžet ke mně tak trochu škubnu vodítkem snažím se aby měl povel spojen s tím že ho čeka něco radostného u mě (pamlsek) nedavam mu jasný hlasitý povel, ale snažím se mu ho říkat z vesela aby ho to zaujalo, ale nevím jak poznam že už povel ke mně na vodítku chápe popř. kdy si mohu dovolit ho z vodítka pustit a věřit že na povel se ke mně vráti. Chci s ním jít na zkoušky lovecké a myslím si že by tohle mohl být problém sice se doposud vratil na volno do 15minut což je myslím limit při zkouškách, ale nechci riskovat že se vratí později a zkoušku neuděla. děkuji za odpověd

MKO útočí na jiné psy

Dotaz č.111 [ zadáno 11.3.2013 ]

Dobrý den, máme lovecky vedeného maďarského ohaře stáří 4 let, pes, má PZ, SPVP, je velice poslušný, ale máme s ním jeden velký problém, který nevíme jak vyřešit- vrčí a útočí na ostatní psy, myslíme,že to dělá ze strachu. Ví někdo, jak by se ho to dalo odnaučit, má s tím někdo nějaké zkušenosti. Děkuji za rady.

Výchova štěněte z útulku

Dotaz č.110 [ zadáno 2.1.2013 ]

vzali jsme si z útulku malého křížence. Máme ho 2 dny. Ke mě i k dětem se chová dobře. Je mazlivá hodná. K manželovi má ale vztah jiný. nechá se pohladit i na břichu, ale když oddělává ruku vystartuje po něm a chce ho kousnout. vystartuje na něj i když si vezme synka do náruče. Zdá se nám že ji zřejmě ubližoval nějaký muž. Máme ji za to hned trestat, nebo chvíli počkat. A zvykne si že ji u nás nic nehrozí.

Fenka pitbulla se bojí lidí

Dotaz č.109 [ zadáno 22.11.2012 ]

Dobry den, chtela bych se zeptat mam rocni fenku americkeho pitbull teriera. Posloucha na slovo ke zviratkum je hodna, neni agresivni..ale jeji strach zpocivat v tom, ze se boji lidi a to zejmena duchodcu s hulkou, skupinek a kdyz jde nekdo za nama. Projevuje se to tak, ze ma stahli ocas, nekdy se klepe a snazi se utect, kdyz jde nekdo za nama porad se otaci a nechce jit. Snazila jsem se to vselijak odbourat, tim ze jsem chodila do mesta a sedela, a chodila. Je to tak uz od stenatka. Ale nekdy se stane, ze za nekym leti hned. Kdyz sem nekde u znamych a nechce jit k nim hred, tak treba po pul hodine se uz mazli. Predem dekuji Marie

Výchova štěněte v pubertě

Dotaz č.108 [ zadáno 22.11.2012 ]

Dobrý den, máme 7 měsíců staré štěně VOK. Před dvěma dny utekl, rozkousal všechny vodítka a obojky a začal hrabat na zahradě díry. Jinak byl celou dobu strašně hodný. Každý s ním chodíme na cca 2 hodiny dlouhou procházku a má volný výběh na zahradě. Přes noc ho zavíráme do kotce. Je pravidelně cvičený na čvičku. Prosim vás o radu jak ho to odnaučit.

Zobrazeny výsledky 1-30 (z 48)
 |<  < 1 - 2  >  >| 
 

Reklama

 

Tip obchodu

Povídání o srnčí zvěři Tip obchodu
 299 Kč v internetovém obchodě

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si