Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

Zkoušky, soutěže, výstavy

Zkoušky, soutěže, výstavy
 
Hledaný výraz:
Číslo dotazu:
Období:
Seřadit:

ZK pro FT

Dotaz č.87 [ zadáno ]

Dobrý den, prosim Vás, můžete mě navést na ZK pro FT ? Národní i mezinárodní?? V novém ZK nejsou a na těchto stránkách jsem je nenašla ani ve staré verzi. Popřípadě mě dát informace na jiné stránky, kde jsou v plném znění?

na jaké výstavy s desetiměsíčním MKO?

Dotaz č.86 [ zadáno 10.3.2014 ]

chtěla bych se zeptat co je potřeba na výstavu a na jaké výstavy se vlastně můžu hlásit ... Mám 10 měsíců starého maďarského krátkosrstého ohaře ... Zatím nemáme žádné zkoušky ani nic podobného ... chodíme pouze na cvičák pro základní výcvik ...

Ohaři - limitní disciplíny - vystavování na PZ

Dotaz č.85 [ zadáno 11.11.2013 ]

Ohaři - limitní disciplíny - vystavování na PZ Obsah:V současné době je vystavování pro ohaře/setry limitní disciplínou na ZV a dosud i na PZ. Jak to bude s uchovněním, pokud se zúčastním PZ pouze a nebudu absolvovat ZV. Ohař nebude být noci uchovněn, protože nebude absolvovat limitní disciplínu vystavování? Bude tato displína zrušena i u setrů?

disciplíny barvářských zkoušek ohařů

Dotaz č.84 [ zadáno 15.10.2013 ]

Chtěla bych se zeptat na disciplíny barvářských zkoušek ohařů.

je možné se se slovenským kopovem přihlásit na Memoriál Jiřího Bodejčka?

Dotaz č.83 [ zadáno 27.6.2013 ]

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné se se slovenským kopovem přihlásit na Memoriál Jiřího Bodejčka? Chtěla bych jít jak na barvářské i lesní zkoušky, ale memoriál je pro malá plemena. Ale kopov má stejný zkušební řád. Jakk to tedy prosím je? Můžu se tam přihlásit?

Od kolika měsíců lze se psem udělat Barvářské zkoušky?

Dotaz č.82 [ zadáno 24.6.2013 ]

Dobrý den , mám dotaz , od kolika mesíců lze se psem udelat Barvářské zkušky ? A muj druhý dotaz je možnost s někým zkušeným projít co je potřeba a nemám zbran na výstřel jak se to pak řeší ?

je možné absolvovat podzimní zkoušky ohařů s atrapou elektronického obojku?

Dotaz č.81 [ zadáno 15.4.2013 ]

Chtěl bych se zeptat, zda je možné absolvovat podzimní zkoušky ohařů s atrapou elektronického obojku?

V kolika měsících může ČF na jarní svod a zkoušky?

Dotaz č.80 [ zadáno 11.12.2012 ]

V kolika měsících končí u psa růst kostry (český fousek) V kolika měsících se může ůčastnit jarního svodu, jarních zkoušek a podzimních zkoušek.

minimální věk vůdce při zkouškách loveckých psů

Dotaz č.79 [ zadáno 3.9.2012 ]

Dobrý den, je mi 15 let a chtěla bych se zeptat jaký může být minimální věk vůdce při zkouškách loveckých psů (PZ, LZ, BZ...). Děkuji za odpověď

Nesprávnost posuzování disciplíny

Dotaz č.78 [ zadáno 3.9.2012 ]

Pro plnění disciplíny Nahánění a dohledávka střelené, nebo postřelené kachny v rákosí byl vůdci k provádění disciplíny ze strany rozhodčích určen takřka suchý, dostatečně velký orobincový prostor s travním podrostem, avšak mimo dosah vodní plochy. Pro dokreslení ještě podotýkám, že během dvou dnů, kdy zde probíhalo zkoušení této disciplíny, se zde ani jeden ze psů nedostal do kontaktu s živou kachnou, jednoduše proto, že tam žádná nebyla. Pes se po nástupu na disciplínu při systematickém a samostatném prohledávání v hloubi určeného prostoru dostal do kontaktu se srnčí zvěří. Porost byl v těch místech natolik vysoký, že vůdce ani rozhodčí (kteří stáli vedle něho na zemi na okraji porostu), neměli možnost pro nepřehlednost terénu sledovat práci psa uvnitř rákosí. Krátce poté došlo mimo zorné pole vůdce, rozhodčích i korony ke stržení srnčete psem uvnitř porostu. Tento dějový průběh mohli všichni pouze dovozovat ze zvukových projevů, které bylo možno v této souvislosti z porostu slyšet.Rád bych se dozvěděl jak správně postupovat ve vyhodnocení této výše popsané konkrétní situace (strhnutí spárkaté zvěře při plnění disciplíny nahánění v rákosí eventuelně při disciplíně vyhánění z houštin, ať už v zorném poli rozhodčích, případně i mimo dohled rozhodčích, má-li to na něco vliv) v souladu s naplněním platného znění zkušebního řádu a správného posouzení. Závěrem bych si ještě dovolil vyjádřit svůj osobní názor, že z mého pohledu vidím v této souvislosti navíc i nešťastný souběh tři diskutabilních momentů vzniklých ještě před započetím samotného zkoušení: 1. Nezkoušelo se na vodní ploše (byť s dostatkem vhodného rákosového porostu). 2. Porost nebyl dobře zazvěřen (předpokládám, že ZŘ za zazvěření v této situaci předpokládá především kachnu). 3. Rozhodčí pro nepřehlednost terénu nemohli ze země sledovat práci psa v rákosí. Děkuji za vaši brzkou odpověď.

Nadpočetné zuby jezevčíka a zařazení do chovu

Dotaz č.77 [ zadáno 28.8.2012 ]

Dobrý den, mám standartního jezevčíka drsnosrstého, má v horní čelisti v pravo dva zuby P1. Chtěl jsen se zeptat jesti ten to zub navíc jej vyřazuje z chovu?

Norování border teriéra

Dotaz č.76 [ zadáno 1.6.2012 ]

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zkoušek z norování. Mám 11-ti měsíční fenku border teriéra a chtěla bych s ní jít na podzim na nornické zkoušky. Zajímá mě, zda se norování v umělé noře nějak trénuje? Nebo stačí přijít pouze na zkoušky a pes automaticky ví ,co má dělat a zkoušku bez problémů zvládne? Děkuji moc za odpověď.

Mohu se ze psem který už má ZV zůčastnit klubových ZV v řádech se nic o klubových ZV nepíše.

Dotaz č.75 [ zadáno 2.5.2012 ]

Mohu se ze psem který už má ZV zůčastnit klubových ZV v řádech se nic o klubových ZV nepíše.

Typy zkoušek pro rhodéského ridgebacka

Dotaz č.74 [ zadáno 6.12.2011 ]

Dobrý den, chtěla bych se informovat, podle jakého zkušebního řádu či jakých zkušebních řádů rhodéský ridgeback může plnit všechny typy zkoušek, které ho opravňují pro zařazení do pracovní třídy (tedy LZ, BZ, BZH a ZH)?

Registr všech zkoušek?

Dotaz č.73 [ zadáno 12.10.2011 ]

Chtěla bych se zeptat, zde je možné zjistit, dle jména psa, plemene a data narození, jak uspěl na zkouškách? Existuje nějaký registr, kam se všechny výsledky zapisují?

Norování v cizině - jak na to?

Dotaz č.71 [ zadáno 16.5.2011 ]

Chtěl bych se zúčastnit zkoušek z norovaní v cizině, co je k tomu potřebné?

Hmotnost jako výstavní podmínka

Dotaz č.70 [ zadáno 27.4.2011 ]

Dobrý den, máme dvouletého drsnosrstého jezevčíka standard, je již uchovněn a vzhledem k výborným oceněním na výstavě bychom chtěli absolvovat ještě nějakou. Musí i nadále pro další výstavu splňovat podmínku váha max. 9.50 kg? Další můj dotaz se týká staršího dotazu - ohledně obojků. Jedná se o obyčejný oranžový látkový obojek, který nosí psi např. na naháńkách? Myslela jsem si, že zvěř tuto barvu nevidí. Děkuji za odpověď.

Využití rozhodčího - čekatele

Dotaz č.69 [ zadáno 14.3.2011 ]

Chci se stát čekatelem na funkci rozhodčího z výkonu. Dle Novely řádu pro zkoušky a jmenování rozhodčích....platný od r. 2009 splňuji všechny podmínky včetně předvedených psů BZ,LZ,ZV - 3x. Ofotil jsem soudcovské tabulky a zašel (dle řádu) vyplnit na OMS základní dotazník čekatele. Na OMSu mě jednatel sdělil, že podmínkou pro čekatelství je členství v kynologické komisi a pak mě podle činnosti mysl. rada při OMSu doporučí. Mám se dostavit na svod psů a na nejbližších zkouškách k vrchnímu rozhodčímu na hospitaci-tedy žádná oficiální delegování po předložení soudcovských tabulek. Chtěl bych vás požádat o radu, jak to má tedy být. Co v případě, že např. LZ MP náš OMS vůbec nepořádá. Mám se tedy vydat bez jakéhokoli delegování do vedlejšího okresu? Vlastně jsem mohl mít hospitace již dávno za sebou a nemusel jsem čekat až předvedu potřebný počet psů, když tabulky po mě nikdo nechce.

Přihláška na soutěž v ČR ze Slovenska

Dotaz č.68 [ zadáno 24.1.2011 ]

Dobrý deň chcem sa informovat na kynologické akcie usporadúvané u Vás v ČR. SOm zo Slovenska a chcel by som tento rok absolvovat so suckou : Pohár českého lesa a Memoriál R. Kristla. Neviem aký je dalsí postup k prihlasovaniu, poplatok a vsetky prítomné zálezitosti ohladom prihlasovania sa na tieto kynologické akcie .Kontaktoval som prostredníctvom emailu Už 3x OMS Tachov a neprisla mi žiadna odpoved ...vobec somnou nekomunikuju a neviem kde sa mam obrátit.

Věková hranice účasti na svodu

Dotaz č.5 [ zadáno 9.5.2005 ]

Dobrý den. Ráda bych se zeptala, kde najdu informaci od kolika měsíců se může pes zúčastnit na svodu loveckých psů. Děkuji

 

Reklama

 

Tip obchodu

Tradice a zvyky české myslivosti Tip obchodu
Další zboží v internetovém obchodě

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si